SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-10-2020 15:30   Güncelleme : 21-10-2020 15:52

Grip Aşısı Alabilecek Kişiler E-Nabız'da Açıklandı! Grip Aşısı Fiyatı Nedir?

COVID-19 nedeni ile grip aşısına yoğun bir talep olmuştu. Grip aşısı alabilecek kişiler E-Nabız sistemi üzerinden açıklandı ve grip aşısı fiyatı belli oldu.

Grip Aşısı Alabilecek Kişiler E-Nabız'da Açıklandı! Grip Aşısı Fiyatı Nedir?

Yeni tip koronavirüs salgını nedeni ile önümüzdeki kış mevsimi için grip aşısına olan talepte geçtiğimiz yıla oranla iki kattan fazla artış meydana geldi. Grip aşısı alabilecek kişiler E-Nabız sistemi üzerinden açıklandı ve grip aşısı fiyatı belli oldu. 

Grip Aşısı Fiyatı Nedir?

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeni ile önümüzdeki kış mevsimi için grip aşısına olan talepte geçtiğimiz yıla kıyasla iki kattan fazla artış oldu. Yaz mevsiminin bitmesi ile beraber grip aşısı olmak isteyen vatandaşlar, eczanelere giderek aşı için isimlerini yazdırmaya başlamıştı ancak bu sistemin değiştiği duyuruldu. Bunun sonucunda ise eczanelerde yapılan listeler iptal oldu. Grip aşısı alabilecek kişiler E-Nabız sistmeinde açıklandı ve grip aşısı fiyatı belli oldu.

Bu yıl grip aşısı olacak vatandaşlara aile hekimlerinin karar vereceği belirtildi. Söz konusu aşılar, renkli reçete ile hastaya özel olacak bir biçimde eczanelerden alınabilecek. Grip aşısı fiyatı 72,64 TL olarak açıklandı.