GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2020 01:44   Güncelleme : 16-10-2020 01:44

CHP kaynar kazan!

CHP kaynar kazan!

CHP kaynar kazan!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il ve ilçe teşkilatlarında sular durulmuyor.CHP'nin sürekli kendi içinde "kavgalı" görüntü vermesi partililerin tepkisine neden olurken, bazı CHP üyeleri de milletvekillerinin duruma müdahale etmesi gerektiğini hatırlatıyor.

n CHP İl Başkanı Murat Pulat'ın siyasi gündemin oluşmasında etkili olamadığı, ayrıca ilimizin ve vatandaşların sorunları ile ilgili alternatif çözümler üretemediği, bunun yerine, Sevgi Alay'ın il temsilciliğini yaptığı Şerife Bacı Kadın Platformu'na karşı çıkışı ve Merve Kır ile birlikte CHP'li kadın üyeler üzerinde baskı kurması gibi işlerle uğraşması tepkilere neden oluyor.
n CHP İl Başkanı Murat Pulat'ın, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın ERDEMİR ve OYAK yönetimine karşı başlattığı mücadelede, belediye başkanının yanında yer almadığı, üstelik tek laf etmediğini vurgulayan CHP üyeleri " Ereğli'de kıyamet kopuyor, il başkanımız seyrediyor, belediye başkanımıza destek olacak tek bir laf bile etmedi. Bu nasıl siyaset, bu nasıl il başkanlığı, anlayamadık" şeklinde konuşuyor.
n Öte yandan Ereğli Belediye Meclisi'nde balıkçı barınaklarının günübirlik turizm alanı olarak belirlenmesine ilişkin günden maddesi CHP içinde yeni bir tartışma nedeni oldu. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, grup kararı olmasına rağmen öneriye red oyu veren Yaşar Balcı ve grup kararı olmadığını söyleyen İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul'u sert ifadelerle eleştirdi. Buna karşın Yaşar Balcı, önerinin mevzuata aykırı olduğunu belirterek, Halil Posbıyık'ın balıkçı barınaklarını kapattırmak istediğini iddia etti. Bu süreçte de CHP Zonguldak milletvekilleri ve il başkanının konuya müdahil olmadığı görüldü.
n Kilimli'de CHP eski Belde Başkanı Ahmet Sarsık ile CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal mahkemelik oldu. Tartışma halen devam ediyor. Ahmet Sarsık son açıklamalarında, Erol Sarıal'ı "sahtekarlık" ve "düzenbazlıkla" suçladı. Ahmet Sarsık, CHP İl Yönetimi ve Genel Merkez yöneticilerinden bazı isimlerin konuya duyarsız ve kayıtsız kaldıklarını ifade etti.
n  CHP'nin en eski ve önemli isimlerinden Kozlu İlçe Başkanı Seyfettin Ceylan ise bu dönem siyasette pasif kaldığı, siyasi çalışmaları rafa kaldırdığı, ilçenin sorunları ve çözüm önerileri konusunda politika üretmediği şeklinde eleştirilere neden oluyor. (Haber Merkezi)