GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2020 01:32   Güncelleme : 16-10-2020 01:32

Hayvanlar sokakta, barınak nadasta!

Devlet 45 günde bin yataklı hastane inşa etti, Zonguldak'ta hayvan barınağı yıllardır bitmedi

Hayvanlar sokakta, barınak nadasta!

Zonguldak Merkez ve ilçelerinde sayıları gün geçtikçe artan ve artık sürüler halinde dolaşmaya başlayan başıboş köpekler, yıllardır gündemde olup bir türlü tamamlanamayan hayvan barınağı konusunu yeniden gündeme getirdi.
Zonguldak Şehir Merkezi, Kozlu, Kilimli ve beldelerde insanları tedirgin edecek derecede sayıları artan sokak köpekleri için yapılması planlanan hayvan barınağı bir türlü tamamlanamıyor. 
Sokak hayvanlarının sağlık koşullarından uzak, bakımsız, yaralı ve aç vaziyette ortalıkta dolaştığını, şehir merkezlerinde sürüler halinde dolaşan sokak köpeklerinin insanları tedirgin ettiğini hatırlatan vatandaşlar, " Devletimiz salgın hastalık nedeniyle 45 günde bin yataklı şehir hastanesi inşa etti. Fatih Sultan Mehmet, Rumeli Hisarı'nı 4 ayda tamamladı. Bizim yöneticilerimiz, yıllardır bir hayvan barınağını inşa edemedi" şeklinde eleştirilerini dile getiriyor.
Hayvanları sokağa salmanın hem hayvanlara, hem de insanlara zarar verdiğini vurgulayan vatandaşlar, "Hayvanlara iyilik etmek böyle olmaz. Sokak köpeklerinin çoğu yaralı ve bakımsız vaziyette. Her türlü sağlık kontrolünden uzak durumdalar. Şimdi kış yaklaşıyor, kışın aç ve soğukta kalıyorlar.Bunun çözümü, veterinerleri, bakıcıları ve gezinti alanları ile geniş alanlı, dünya standartlarına uygun bir hayvan barınağı inşa etmektir. Sokak hayvanlarına iyilik etmek böyle olur" şeklinde konuştular.

(Haber Merkezi)