SİYASET
Giriş Tarihi : 14-09-2020 12:56   Güncelleme : 14-09-2020 13:21

FENA ÇUVALLADILAR!

CHP İl Başkanı Murat Pulat ve İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır'ın, Şerife Bacı Kadın Platformu'na üye olunmaması yönünde çağrıda bulunmalarına tepki çığ gibi büyüyor.

FENA ÇUVALLADILAR!

Kadın cinayetleri, kadına şiddet ve taciz olayları, çocuk istismarı ve çocuk gelinlerle ilgili mücadele edip, farkındalık oluşturmak amacıyla kurulduğu belirtilen Şerife Bacı Kadın Platformu'na karşı çıkıp, SMS'lerle CHP'li kadınlara "üye olunmaması" ve bu konuda İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır'dan bilgi alınması yönünde çağrıda bulunan Murat Pulat'ın, CHP'li kadın üyeler üzerinde baskı kurup, partiden ihraç etmekle gözdağı verdiği belirtiliyor.

Konuyla ilgili sessizliğini sürdüren CHP İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır'ın kadın ve çocuk haklarını savunan bir kadın platformundan bu denli rahatsız olup, karşı çıkmasına anlam veremediklerini söyleyen CHP'li kadın üyeler, "CHP kimsenin babasının mülkü değildir. Murat Pulat ve Merve Kır, sosyal demokrat bir partiye yakışmayan tutum içinde bulunuyor. İl Kadın Kolları Başkanının, kadın ve çocuk haklarını savunmak üzere kurulmuş bir platforma karşı çıkması olacak iş değil. Merve Kır, bir çuval inciri berbat etti" şeklinde konuştular.
KILIÇDAROĞLU DESTEKLİYOR
ONLAR KÖSTEKLİYOR
Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Şerife Bacı Kadın Platformu'na açık destek verdiği ve konuşmalarında buna dile getirdiği bildiriliyor. CHP Genel Başkanının desteklediği bir platformu, CHP İl Başkanı ve CHP İl Kadın Kolları Başkanının kösteklemesi ise şaşkınlıkla karşılanıyor.

 (MERCEK GAZETESİ)