GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2020 16:45   Güncelleme : 29-08-2020 16:45

Muhalif Misafirhane Müdürü !

Muhalif Misafirhane Müdürü !

Muhalif Misafirhane Müdürü !

Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ağır eleştirileri ile tanınan sendikacının TTK Genel Müdürü tarafından "amir" statüsünde atamasının yapıldığı ortaya çıktı

 

*** TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'nun öteden beri Ak Parti'ye karşı ideolojik tavrı ve muhalefeti ile tanınan KESK'e bağlı ESM Şube Başkanı Vacit Esen'i birkaç ay önce Misafirhane Amiri olarak atadığı ortaya çıktı.
Kendisini genel müdür olarak atayan Ak Parti Hükümeti'ne ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı marjinal söylemleri ile tanınan Vacit Esen'e amirlik verilmesi " Hayırdır Müdür Bey ! Ak Parti karşıtlığı prim mi yapıyor?" şeklinde yorumlara neden oldu.

*** ESM Şube Başkanı ve TTK Misafirhane Amiri Vacit Esen, Zonguldak açıklarında doğalgaz bulunması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamalara karşı yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "masal anlattığını" söyleyerek, Ak Parti Hükümeti'ni ise ağır sözlerle eleştirmişti.

*** TTK Genel Müdürü tarafından Misafirhane Amiri olarak atanan ESM Şuba Başkanı Vacit Esen son açıklamasında Ak Parti'yi ağır sözlerle eleştirmişti.
Ak Parti'yi kamu kaynaklarını sermayeye peşkeş çekmekle, kamu fabrikalarını haraç mezat satmakla, ülkeyi rant ve beton cumhuriyetine çevirmekle suçlayan Vacit Esen, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan doğalgaz müjdesini ise "masal anlatıyor" şeklinde tanımlamıştı.

Milletvekilleri ve teşkilatı dinlemiyor 

Ak Parti Zonguldak milletvekilleri ile görüş ayrılığı bulunduğu bilinen ve en son TTK Armutçuk Bölgesi'ne yapılan bir atamada milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu'nu devre dışı bırakarak, Ak Parti Ereğli İlçe Teşkilatı'nın da karşı çıkmasına rağmen, kendi istediği ismin atamasına yapan TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'nun, Hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı marjinal tavrı ile tanınan ESM Şube Başkanını "amir" olarak atayıp ödüllendirmesi karşısında ne diyecekleri merak ediliyor.
(Haber Merkezi)