GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2020 11:55   Güncelleme : 29-08-2020 11:55

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. Adıbaş, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden şanlı bir zafer olduğunu söyledi.

Adıbaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “30 Ağustos 1922, istiklal mücadelemizi zaferle tamamladığımız tarihtir. İşgalci güçler karşısında verdiğimiz destansı mücadele nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti vücut bulmuştur. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmeyeceğini, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler, milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır.

Bugün de ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hâkim olması için milletçe birbirimize kenetleniyor; istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz.

Herkes emin olsun ki ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler, Türkiye Cumhuriyeti devletimizi ve Türk milletini, bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni darbe teşebbüsleriyle, terörle, tedhişle zayıf düşürmeye çalışan güç odakları, emellerine asla ulaşamayacak, millet-devlet kenetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle Zonguldak halkının ve tüm Türkiye'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyorum”