GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2020 18:14   Güncelleme : 19-07-2020 18:14

Hayırdır Ogan Efendi !..

Hayırdır Ogan Efendi !..

Hayırdır Ogan Efendi !..

Belediye Başkan Yardımcısı Ogan Göktürk'ün bir müteahhit ile gizli buluşması Başkan Alan'ı sıkıntıya soktu

Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Ogan Göktürk'ün, Zonguldak Belediyesi'nden aldığı tartışmalı doğrudan temin işleri ile gündeme gelen bir müteahhit ile İncivez Pervane mevkiinde gizlice buluşması kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'ı da sıkıntıya soktu.
Haber bir yerel gazetede fotoğrafları ile birlikte yayınlandı.
Haberin yayınlanmasının ardından, halen Muharrem Akdemir ile birlikte "görevi kötüye kullanmaktan" yargılanmakta olan Ogan Göktürk'ün belediye ile ilişkileri tartışmalı olan bir müteahhit ile gizlice buluşması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Vatandaşlar tepki gösterdi

Haberin fotoğraflı olarak bir gazetede yayınlanmasının ardından, Belediye Başkan Yardımcısı Ogan Göktürk'e tepki gösteren vatandaşlar, " Bir bürokrat, bir belediye başkan yardımcısı hangi müteahhit olursa olsun, gizli bulaşmaya neden gerek duyar? Belediye Başkan Yardımcısının makam odası yok mu?Müteahhitleri makam odasında kabul edemez mi? Gizli buluşma da neyin nesi oluyor? Üstelik, sözkonusu müteahhit öteden beri doğrudan temin işleri nedeniyle belediye ile ilişkileri kamuoyunda ve basında çok tartışılan bir müteahhittir" şeklinde konuştular.

Başkan soruşturma açacak mı?

Öte yandan, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın " Ogan Göktürk-Müteahhit gizli buluşması" hakkında soruşturma açıp açmayacağı merak ediliyor. Belediyeyi zan altında bırakan bu buluşma konusunda, Ogan Göktürk'ün ne gibi bir gerekçe göstereceği ise kamuoyunda merak ediliyor.
(Haber Merkezi)