GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2020 11:30   Güncelleme : 31-03-2020 11:41

VİRÜSE KARŞI SAVAŞIYORUZ

VİRÜSE KARŞI SAVAŞIYORUZ

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun "Virüse karşı savaşımız devam ediyor' dedi. Kilimli Belediyesi olarak corona virüs tedbirlerini aldıklarını ve bu konuda  dezenfekte çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Kamil Altun, corona virüs ile savaş halinde olduklarını ve bu savaştan galip çıkmak için her şeyi yapacaklarını söyledi. İlk çekildiği mahalle ve sokaklarda hızlı bir şekilde dezenfekte çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Kamil altun şunları ifade etti:

HIFZISSIHHA  KARARLARINI HARFİYEN UYGULUYORUZ

"Corona virüs nedeniyle vefat edenlere Rabbim rahmet eylesin. Kilimli Belediyesi olarak corona virüs tedbirlerini alıyoruz ve  bu konuda çalışmalarımıza başladık. Tüm mahalle ve sokaklarımızda,resmi kurumlarımızda dezenfekte çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Bu virüse karşı savaş açmış bulunmaktayız. Bu anlamda bizlere destek olan tüm vatandaşlarımıza ben çok teşekkür ediyorum. Kaymakamımız Sayın Nevzat Taşdan'la beraber tüm ilçemizde bulunan birim amirleri ve birim müdürleri ile toplantılar yaparak bu vatandaşlarımızı nasıl koruyacağımızı nasıl bilgilendireceğimiz hakkında görüş alışverişinde bulunuyoruz0.Umumi Hıfzıssıhha kararlarını hızlı bir şekilde uygulayarak vatandaşlarımızın bu süreci biraz daha rahat geçirmelerini sağlamaya çalışıyoruz."

VATANDAŞLARIMIZ KESİNLİKLE EVDEN ÇIKMASIN

Vatandaşların evden çıkmaması gerektiğini belirten  Belediye Başkanı Kamil Altun, "Bu anlamda vatandaşlarımıza aslında çok büyük özveri düşüyor. Hızla yayılmasını engellemek için lütfen temastan uzak kalınız ve evde kalın diyoruz vatandaşlarımıza." şeklinde konuştu.

PARK VE BAHÇELERDE Kİ OTURAKLARI GEÇİCİ OLARAK KALDIRILDIK

Park ve bahçelerdeki oturakları geçici olarak kaldırdıklarını belirten Başkan Kamil Altun, "Şu anda parklarımızı dezenfekte ettik geçici süreli olarak oturakları kaldırdık bu belayı atlattığımızda onları yerine koyup vatandaşlarımız da tekrar eski mutlu huzurlu günler bizi kavuşacağınıza inancımız tam."dedi.

65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORUZ

Vefa destek grubu ile birlikte ilçedeki 65 yaş üstü vatandaşın ihtiyaçlarını karşıladığını belirten Belediye Başkanı Kamil Altun, "Vefa hattı kuruldu Burada vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarını belediye olarak çok hızlı bir şekilde gidermeye çalışıyoruz. 65 yaş ve üstü kimsesiz ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız öncelikli bunların bu talepte bulunmalarıyla hemen isteklerini yerine getiriyoruz."dedi.

BELEDİYEDE ACİL OLMAYAN İŞLERİ ASKIYA ALDIK, ÇÜNKÜ PERSONELİMİZİN SAĞLIĞI DA ÇOK ÖNEMLİ. BELEDİYEDE OLARAK ESNEK ÇALIŞMA SİSTEMİNE GEÇTİK

Belediyede acil olmayan işleri askıya aldıklarını belirten altun ,  personelin sağlığında düşünmek zorunda olduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Belediyede çalışmalarımızı kapsamında sadece acil olanları devam ettiriyoruz acil olmayan işlerimizi askıya aldık geçici olarak. Çünkü personellerimizin de sağlığı bizim için önemli, onlarla da esnek çalışma saatleri ve nöbetleşe çalışma saatlerini uygulamaya başladık bu anlamda vatandaşlarımıza  bize gösterdikleri anlayış için teşekkür ediyorum" dedi.