GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-01-2020 09:51   Güncelleme : 28-01-2020 09:51

ÇATES BEKLiYOR!

ÇATES BEKLiYOR!

ÇATES BEKLiYOR!

Çatalağzı Termik Elektrik Santralı’nda (ÇATES) üretimin durdurulmasının ardından işsiz kalmakla karşı karşıya kalan 500 kurum işçisi ve aileleri tedirginlik içinde beklemeye devam ediyor.

Bu arada, bugüne değin ÇATES’le herhangi bir sorun yaşamayan Çatalağzı halkı ve esnafı da bir an önce çözüm üretilip, kurumda üretimin devam etmesini istiyor.

TES-İŞ ANKARA’DA
ÇATES’te üretimin devam etmesi için çözüm arayışlarına devam eden TES-İŞ Zonguldak Şube yöneticileri, Ankara’da ilgili bakanlıklar ve TÜRK-İŞ yönetimi nezdindeki girişimlerini sürdürüyor.
ÇATES’te bir ünitenin revizyona alınıp, diğer ünite ile üretime devam edilmesi yönündeki görüşünü devletin ilgili makamlarına sunan sendika yönetimi, Maliye Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile görüştü.
Öte yandan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın da, sendikanın çözüm önerisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunması bekleniyor.
ÇATES’te üretimin durması halinde başta kurum çalışanları olmak üzere, madencilik sektörünün ile birlikte ilimiz ekonomisinin de bu durumdan olumsuz yönde etkileneceği belirtiliyor. (Mercek)