SPOR
Giriş Tarihi : 04-09-2019 13:42   Güncelleme : 04-09-2019 13:42

TFF ZES'İ AĞIRLADI

TFF ZES'İ AĞIRLADI

TFF ZES'İ AĞIRLADI

Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir ve TFF Başkan Vekili İcra Kurulu Üyesi, 1.lig, 2.lig ve 3.lig Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Büyükaydın, Zonguldak Ereğli Spor’u ağırladı. 

İstanbul Riva’da Milli Takımlar Hasan Doğan Tesislerinde TFF Başkanı Nihat Özdemir beraberinde Başkan Vekili Yılmaz Büyükaydın ile makamında Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Uğur Kocaman, Başkan Vekili Kaan Kocaman, Takımın Kurucu Antrenörü Murat Korkmaz ve U-19 Takım Kaptanı Eren Aydoğan’ı ağırladı. 

KOCAMAN ‘EREĞLİ’YE DAVET ETTİ’

Zonguldak Ereğli Spor (ZES) Başkanı Uğur Kocaman gerçekleşen ziyarette duyduğu mutluluğu ifade ederek ‘Nihat Özdemir başkanımız çok naif ve ilgili bir başkan. Şahsen bu ilgi ve alaka bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. Bu duygularla sevgili başkanımızı Kdz Ereğli’de ağırlamaktan onur duyacağımı belirtmek isterim’ dedi. 

BAŞKAN VEKİLİ ZONGULDAK FUTBOLUNU ANLATTI

Amatör futbolun masaya yatırıldığı 45 dakikalık görüşmede Zonguldak Ereğli Spor Başkan Vekili Kaan Kocaman Başkan Nihat Özdemir’e bölge futbolu hakkında bilgiler verdi. Genel değerlendirme niteliğinde yapılan görüşmede Kaan Kocaman ‘bölgemizdeki amatör futbolun sorunları her yerde baş gösteren sorunlarla aynı diyebilirim. Tesisleşme, alt yapılara yatırım eksikliği bizde de mevcut. Tabi bunun yanında güzel şeylerde olmuyor değil. Öncelikle MHK’ya teşekkür ederiz. Her ne kadar zaman zaman eleştirdiğimiz olsa da Zonguldak İl Hakem Kurulunun başarısı ortadadır. Kendilerinin köklü bir yenilenme ile Başkan Evren Atış’ın görevine devam etmesi bölgede olumlu karşılandı. Yalnız eski bir hakem olarak söylemek isterim ki hakemlerin soyunma odaları her tesiste içler acısıdır. Bu meşakkatli işin ücretlerinde de iyileştirme yapılması daha başarılı hakemleri keşfetmek için önemli bir faktör olabilir. Futbol takımlarımızın tesisleşmenin yanı sıra sağlık raporlarında sıkıntılar yaşıyor. Aile hekimleri raporu vermekten imtina ediyorlar. Belki karşınıza çok dolu geldiğim algısı oluşmuş olsa da bunların dile getirilmesi gerektiği kanısındayım. Her şeyden önce bizleri makamınızda en güzel şekilde ağırlamanız bizleri gururlandırmıştır. Bu ilgi ve alakanıza müteşekkürüm. Özellikle siz değerli başkanımızı Kdz Ereğli’sinde Zonguldak Ereğli Spor olarak ağırlamaktan mutluluk duyacağız’ dedi. 

ÖZDEMİR ‘SEVE SEVE GELECEĞİM’

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ise ‘biz şeffaf yöneticilik anlayışına hakimiz. Zonguldak Ereğli Spor Batı Karadenizde sosyal etkinliklerde aktif bir kulübümüz. Bunu medyadan da görebiliyoruz. Bünyesindeki gençlerin fazlalığının yanı sıra A takımının yaş ortalamasının 23 olması bizlerin Türkiye geneline yaymak istediğimiz olayın örneğidir. Bende bu gerçekleşen ziyaretten mutluluk duydum. Gençlere önem veren bir kulüp uzun yıllar var olmaya devam eder. Tüm bu duygu ve düşüncelerle davetinizi seve seve kabul ediyorum. Ekim ayı sonuna doğru birlikte yapacağımız bir etkinlikle Zonguldak Ereğli Sporlu gençlerle bir arada olmaktan mutluluk duyacağım. Hatta birkaç yönetim kurulu üyemi de alarak geleceğim. Başarılarınızın devamını dilerim. Sizleri takip edeceğim’ dedi.

SENİ MİLLİ TAKIMDA GÖRMEK İSTERİM.

Riva’da gerçekleşen ziyaret kafilesinde yer alan Zonguldak Ereğli Spor U-19 Takım Kaptanı Eren Aydoğan ile kısa bir sohbet eden TFF Başkanı Nihat Özdemir ‘biz seni neden U-19 Milli Takımında göremiyoruz? Neden bunun için çok daha fazla çalışmıyorsun? En kısa zamanda çok fazla çalışarak seni U-19 Milli Takımının kadrosunda görmek isterim. Bu gayreti bu çabayı göstermelisin’ diyerek gençlerin önemsenmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Ziyaret sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve TFF Başkan Vekili İcra Kurulu Üyesi, 1.lig, 2.lig ve 3.lig Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Büyükaydın, misafirlerini kapıya kadar uğurlamayı da ihmal etmedi. 

 

 

​​​​​​​